Elżbieta Lesiak-Kłysiak

Architektwnętrz.pl

Architekt, projektantka, twórczyni i właścicielka dwóch prężnie działających biur projektowych. Pracownia architektwnetrz.pl projektuje i realizuje wnętrza oraz budynki nowoczesne i przestrzenie komercyjne. Z kolei specjalistyczna architektwnetrz.com aranżuje wnętrza stylizowane i zajmuje się konserwacją zabytków. W ciągu 15 lat pracy zawodowej spod jej ręki lub przy jej współudziale wyszło blisko 1000 projektów: mieszkań, apartamentów, domów, sklepów, biur, przestrzeni usługowych w centrach handlowych, powierzchni publicznych, autorskich detali architektonicznych, indywidualnych projektów mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Z satysfakcją podejmuje kolejne wyzwania z zakresu aranżacji wnętrz w Warszawie – i nie tylko. Na swoim koncie ma także realizacje na terenie całej Polski, we Włoszech, Anglii i Norwegii. Uważa, że rolą architekta we współczesnym świecie jest przed wszystkim kształtowanie przestrzeni przyjaznych, dających poczucie komfortu poprzez połączenie funkcjonalności i design.

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Zamiłowanie do sztuki, detalu architektonicznego i zabytków, skutkowało dyplomem obronionym w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki, w Pracowni Ochrony i Konserwacji Zabytków PW u Profesora Piotra Molskiego. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez nieustanne szkolenia, udziały w zjazdach i sympozjach dotyczących architektury i designu zarówno w roli słuchacza jak i prelegenta.

Poza architekturą uwielbia podróże i dobrą kuchnię, o której może rozmawiać godzinami. Sama tworzy prywatnie, dla własnej rodziny małe dzieła sztuki z wrodzona dbałością o detal, fakturę, formę a przede wszystkim smak. Do wszystkiego, co robi, podchodzi z ogromnym zaangażowaniem. Wszystko to pozostaje w zgodzie z mottem jej pracowni: „Państwa marzenia to nasza pasja”.

 

Elżbieta Lesiak-Kłysiak